Zevkli seks için 9 öneri klitoris nerededir

Klitoris Nerede?
Vajinanın kabarık dış dudakları arasında, Küçük vajina iç dudaklarının, üst birleşim noktasında, yarığın orta yerinde, dudakların arasında, yukarıdan aşağıya doğru, azcık kabarık ince yapışık, bir burun gibi duran, dokunun alt ucunda, küçük bir deri tabakasıyle örtülmüş  bulunan (uyarı öncesi bulmak daha zor olacaktır) o tatlı şeyin adına  klitoris, bızır, finkil, dil ve yakut tepesi adı verilir. ortadaki kabarıklık, dudaklar aralandığında Aşağı doğru hafifçe sarkık bir vaziyette duran yükseltinin alt ucundadır. çok sık bir sinir şebekesiyle örülü bulunması ve sinir uçlarının derinin hemen altına kadar gelmesi yüzünden, klitoris, kadın vücudunun en hassas bir noktasını teşkil eder. Bu hassasiyet bilhassa küçük dudaklarla birleşen yerdedir. dokunulabilmesi kolay bir yere yerleştirilmiştir. ben ona altıncı duyu organı diyorum. Bu noktaya yapılacak en ufak bir temas  kadını tahrik etmeye ve onun cinsi arzularını uyandırmaya yeter. Klitoris, zevkin sinir merkezi, kadının cinsel uzvudur, uyarı sinirleriyle ve kılcal kan damarlarıyle kaplıdır. cinsel arzu, cinsel sohbet  ve direkt temasla, bu damarlara kan hücumu ile genişler, kabarır, sertlerşir ve büyür. Yani erkek uzvu gibidir. ama gürülmeyecek kadar küçüktür. cinsel istek arzusu ve uyarılma esnasında kabaracak ve kadın tatmin olduktan sonra eski haline dönecektir.
Uyarılma en yüksek zevk noktasına geldiğinde, kadın söyliyemesede, içinden geçen, 'yeter artık içime gir!' Çeşitli anlamlar çıkarılmalıdır. Bu anlamları çıkarmadan önce objektif olarak gerçek bir durum değerlendirmesi yapılmalıdır. Çıkarılabilecek anlamlar ise şunlardır;
1) Beklenen uyarı fazlası ile gerçekleşmiştir ve fazlası rahatsızlık yaratmaktadır.
2) Uyarı gerçekleşmekte ancak sonuca ulaşmamaktadır yada erkek kişi sabırsızdır. Her iki şekilde de devam edilebilir ama vajina ile kurulan doğru bir samimiyet kimi zaman dişi kişiye bir penisten çok daha fazlasını verebilir. sohbete devam edin birleşme olmasada aynı tadı alabilirsin.
3) Durum ve hazırlık tamamdır erkek kişi sizi kırmayacak kadar kibardır...ama siz çok uzaklardasınız

20-40 yaşları arası seksin en yoğun yaşandığı, kadın ve erkeğin en aktif olduğu yaşlardır. Ancak bu yaş aralığının dışında da arzulanma arzusunu, vücuduyla barışık olma arzusunu, orgazm tecrübesini, fantezilerini iyi değerlendiren her birey hayatı boyunca cinsel yaşamını devam ettirebilir.

Yaş ilerledikçe veya uzun birlikteliklerde cinsel istekte azalma, erkeklerde ereksiyon ve boşalma problemleri, kadınlarda lubrikasyon-kuruma- problemleri meydana gelebilir. Bu gibi faktörler cinselliği de mecburiyettenmişcesine tek düze ve rutin hale getirebilir. Bu rutin yaşam; çiftlerin birbirleriyle yakınlaşmaları, arzularını muhafaza edebilmeleri, vücutlarıyla barışık olmaları, fantezilerini geliştirebilmeleri, cinsel tercihlerini gözden geçirmeleri gibi hususlarla önlenebilir.
Cinsel IQ, kişinin tercihlerini, duygularını, seks sırasındaki kokusu ve çıkarttığı sesler ile vücudunu, cinsel aktivitedeki limitlerini, yasak olan ve olmayan noktaları ve yaşamak istediği değişiklikleri muhakeme etmesi ve tüm bu faktörlerle kendini kabullenmesidir. Bu nedenle iyi bir cinsel yaşamdaki önemi ölçülemez.
İşte hatırlamanız gereken önemli noktalar:
1: Seksin vücut görüntüsü ile hiçbir alakası yoktur. Mükemmel olmayan vücutlar da seksten zevk alır, partnerine zevk verir. Burada tarafların karşılıklı olarak dürüst ve saygılı olmaları, cinselliği bu şekilde yaşamaları önemlidir. Tatmin edici seksi oluşturan pozitif faktörler seks sırasında cinsel istek, tarafların müsaade yeteneği, haklarını değerlendirme yeteneği ,cinsellikle ilgili doğru bilgilere sahip olmaları, yeterli heyecanı hissetmeleri ve beyinsel konsantrasyon ile karşılıklı tensel kokunun birbirine çekici gelmesi olarak özetlenebilir.
2: Eğlenmek de seksin bir parçasıdır. Kişilerin dilediğince özgür olması, fanteziler kurması, dürüstlük ve saygı çerçevesinde zevk aldığı şeyleri partnerine sunması, cinselliği ayrıcalıklı bir armağan olarak algılaması ve herkesin zevk almaya hakkı olduğunu kabullenmesi ile cinsel hayatları renklenecektir.
3: Sekste sıklık önemli değildir. Evli bir çiftin seks yapma aralıkları tamamen kişilere göre değişen bir durumdur. Hiçbir çift seks yapma aralığı az diyerek aşağılanmamalıdır. Ancak sürekli birlikteliklerde veya evliliklerde periyodik bir yaklaşımı öneriyoruz. Özellikle karşılıklı sıcaklığı muhafaza etmek açısından periyodik aralıkları önemli buluyoruz. Periyodik belirli aralıklarla tatmin edici birleşmeler, aynı zamanda cinsel fonksiyonun devamı açısından da önemlidir.
4: Sekste çekincelere yer yoktur. Seksin korkutucu çekince içinde değil, samimi ve açık olarak konuşulması mutlu bir cinsel yaşam için bir gerekliliktir. Çiftler birbirine hoşlandığı şeyleri söyleyebilmeli, kendini seks sırasında iyi ve rahat hissetmeli, seksin bir performans gösterisi veya ‘normal’ olması gerektiğini düşünmemelidir. Bu da ancak karşılıklı konuşarak mümkün olur.
5: Çocuklu ailelerde seks bitmez. Unutulmamalıdır ki, çocuk sahibi olmak cinsellik açısından önemli bir faktör değildir. Çiftler günlük yaşamlarına göre cinselliğe ayıracakları zamanı seçmeli ve bu zaman zarfında özellikle birbirlerine konsantre olmalıdır.
6: Sertleşme Sorunu “Tümüyle kafanızda yarattığınız bir sorun” değildir. Son 25 yılda sertleşme sorunlarının tıbbi bir durumdan kaynaklandığı açıklığa kavuşmuştur. Sertleşme sorununun çoğunlukla psikolojik bir yönü olsa da (depresyon, endişe ve stresin rolü olabilir), hemen her zaman fiziksel bir nedeni vardır.
7: Sertleşme sorunu yalnızca yaşlı erkeklerde görülmez. Bu durum 40 yaşın üzerindeki erkeklerde daha sık görülmekle birlikte, her yaştaki erkekte meydana gelebilir. Yapılan yeni bir çalışma, 40 ile 70 yaşları arasındaki erkeklerin yaklaşık yarısının zaman zaman sertleşme sağlama ve/veya sürdürmede sorun yaşadığını ortaya koymuştur. Sertleşme sorunlarının oranı yaşla birlikte artsa da, tek başına yaşlanma, sertleşme sorununun bir nedeni olarak görülmemektedir. Sertleşme sorunlarının yaşlı erkeklerde daha sık görülmesinin nedeni, yüksek kan basıncı gibi yaşa bağlı hastalıklardır.
8: Cinsel ilişki için çok yaşlı değilsiniz.Tüm yaşlardaki çiftler cinsel ilişkiyle ilgilidir. Cinsel yaşam sağlıklı bir ilişkinin önemli bir parçasıdır. Gerçekten de, yapılan birçok araştırmada aktif cinsel yaşamın yaşlanmanın çok doğal bir parçası olduğu gösterilmiştir.
9: Çift karşılıklı çekiciliğini yitirmiş olsa bile tekrar elde edebilir. Önemli olan bunu hangi noktada kaybettikleri konusudur. Çiftler birbirlerine karşı çekiciliklerini şu noktalarda yitirirler: Seks sırasında yetersiz olmaktan, anormal olmaktan çekinirlerse, seksle ilgili noktaları partnerleriyle konuşamazlarsa, seks hakkında hissettiklerini sözcüklerle ifade edemezlerse. Seks sırasında veya sonrasında partnerini yakın hissetmekle, birbirine dokunarak heyecanlanmayı beklemekle, fantezi ve arzularla ilgili suçluluk duymamakla ve erkek-kadın vücudunun nasıl çalıştığını karakterlerini değerlendirmekle tensel uyum ve karşılıklı çekicilik tekrar elde edilebilir. Seksle ilgili görüntüler karşılıklı cinsel istekleri canlandırabilir.
öğrenmenin yaşı yoktur. bitmeyen sürekli orgazm yaşamak cinsel hayatı mutlu kılmak isterseniz öğrenmek için bana ulaşabilirsiniz. highyciciguri8@hotmail.com

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !